28 Mayıs 2013 Salı


Merhaba Sevgili  Blog dostlarım;
Okulu  kırmış  bir çocuğun mahcubiyetiyle bunca zamandır sizlerle çok  şey  paylaşamadığım için bir başka huzursuzluk içindeydim.
Gerçi  üretmekten hiç bir zaman vazgeçmedim ve  hemen hemen hiç boş  kalmadım ama bir türlü  elim varıp da sizlerle paylaşamadım.
Taşınma telaşı  arasında parmaklarımın kesildiği  günler hariç ki, gerçekten o  zamanlar uzun bir süre  ellerimi kullanamadığımdan epey bir kaybım oldu. Bir de minyatüre biraz ara  verip,  daha büyük objelerle uğraşmanın farklı  keyfini  de yaşadım.
Bu  geçen süre içerisinde heykel  ile uğraşma ve  bu  konudaki yeteneklerimi  sınama fırsatım oldu. Açıkcası  çok  da sevdim bu  işi. İlk  başlarda da söylediğim gibi  üretmenin keyfini  ve tutkusunu  nerede olura olsun yaşamayı  dileyen ve uygulayan biri olarak bu  süreç içinde de bazı  çalışmalarım oldu. Hani, objeler de büyük olunca sanki  umutlarım da büyüdü  gibi ))
Ara  ara bloğuma girip,  dostlarımın çalışmalarını, yazılarını  sessiz sedasız izledim. Bu   arada yokluğumu farkedip halimi  hatırımı  soran Bolat  kardeşime , Özden dostuma ve sevgili  Barış  Başak  kardeşime de ayrıca teşekkür etmek  istiyorum.
Her neyse bir süreliğine  yine sizlerleyim.  Bir süreliğine diyorum çünkü  çok  yakın bir tarihte kızlarımızın yanına gidiyoruz . Amerika'da bir ortam bulur da bir şeyler üretebilir miyim bilemiyorum ama, üretebilirsem mutlaka  paylaşırım.
Bu  gün size yıl içinde yapmış olduğumuz  çalışmaların sergilendiği  serginin  gerek  hazırlık  aşamasını  gerekse sergi  görüntülerinin linklerini paylaşmak  istedim.
Tekrar  canlı  canlı (?) yazmaktan çok  büyük  bir haz aldığımı da söylemek  isterim. Sağlıcakla  kalın.
Tüm izleyenlerime sevgi  ve saygılarımla...

Sergi  hazırlıklarımız
http://www.youtube.com/watch?v=3FQ6qgjd2Ws

Sergimizden görüntüler
http://www.youtube.com/watch?v=iy-3XOryeiU

6 yorum:

A.O Bolat dedi ki...

Ne tatlı yorgunluklar üstat, tebrik ederim, ellerinize sağlık emeklerinize sağlık :)

Basak Yilmaz dedi ki...

Bir suru guzel haber Nihat Bey, kizlara 'geliyorsunuz', sergi muhtesem olmus, calismalari cok begendim :-)

heykel calismalari cok orjinal bence, ozellikle bloga resmini koydugunuz calisma cok hosuma gitti. Mutevazi olmaniza gerek yok yetenekli oldugunuz asikar :-)

Haberlerinizi bekliyoruz, her zaman aklimizdasiniz, hayirlisi ile gidin guzel haberlerle resimlerle gelin :-) Esinize ve size sevgiler.

Özden CEYHAN dedi ki...

Nihayet sevgili dostum eserlerinize kavuştuk. İnanın sabırsızlıkla bekledim.Bir çalışma ile yayına devam edeceğinizi biliyordum ama heykel süpriz oldu:))) Bu konudaki yetenek ve becerinizide görmüş olduk. Allah nazardan saklasın sağlıkla çalışmalarınız devamını temenni ediyorum. Amerika seyahatiniz nekadar sürer bilemiyorum ama eminim ortama göre birşeyler kesin çıkartırsınız.Hiç bişey bulamassanız bile bir strafor bir maket bıcağı ile bir eser ortaya çıkartırsınız:)) ..Sevgi ve saygılarımla..

miniamania dedi ki...

Teşekkürler Dostlar yine yalnız bırakmadınız o güzel yorumlarınızla yanımda oldunuz. Malum bu günlerin telaşı bir başka.
Özden dostumun dediği gibi orada da boş dracağımı hiç sanmıyorum malzemeler diyarı ne de olsa bir şeyler bulur yapar paylaşırım.
Sevgi ve saygılarımla...
Nihat

Conny van Den Dungen dedi ki...

Geweldig !!!
xx Conny

tubaengin dedi ki...

Nihat bey merhaba,
Kızıma bebek evi yapabilir miyim acaba derken internette geziniyorum günlerdir. Nihayet sitenizi buldum. Harikasınız �� ellerinize sağlık...

Ben nerden başlamak gerektiği konusunu araştırıyorum aslında. Kaç cm kontrplak alayım, alayım da neyle keseyim gibi çoook temel konularda dahi bilgisizim. Doğrusu ilk defa ahşap ile ilgili birşey yapmaya heveslendim. Bana yardım eder misiniz? Ne alayım ne ile başlayayım? Öyle çok ufak objeler değil istediğim. Kızım henüz 7 aylık. 3 yaşından önce tavsiye edilmiyor zaten. Oldukça geniş vaktim var yani...
Şimdiden teşekkür ederim.
Tubaengin@yahoo.com